انتشار کتاب چشم آقا؛ روابطمان را اصلاح می‌کنیم تالیف حسین وفابخش

مرداد ۲۱, ۱۳۹۶

حسین وفابخش

۱:۱۲ ب.ظ

1,502 بازدید

انتشار کتاب چشم آقا؛ روابطمان را اصلاح می‌کنیم تالیف حسین وفابخش

پیشگفتار کتاب

چند سال قبل، در یکی از دوره‌های آموزش خانواده، مشغول تدریس اصول مهرورزی و بهبود روابط در خانواده از دیدگاه قرآن و روایات بودم. در بین بحث، یکی از حاضرین، شبهه‌ها و ایراداتی را در خصوص برخی از آیات قرآن مطرح کرد. نکته جالب توجه این بود که ایشان پس از پایان بحث و با وجود قبول کردن پاسخ‌ها، ناگهان با اعتراض گفت: «حرف‌های شما قبول! اما اصلا چه دلیلی داره که بخواهیم روش زندگی خود را از آموزه‌های ۱۴۰۰ سال قبل الگوبرداری کنیم؟» در واقع سوال او این بود که چرا بعد از این پیشرفت چشمگیر علمی، هنوز (و تا ابد) باید به سراغ سبک زندگی اسلامی برویم؟

            چرا سبک زندگی اسلامی؟

برای موفقیت در زندگی، همه ما نیازمند یک طرح و الگوی مشخص برای تفکر و عملکرد خود می‌باشیم. سبک زندگی هر فرد، نگرش او را به دنیا مشخص کرده و سازوکارهای اجرایی زندگی او را در حوزه‌های مختلف زندگی ترسیم می‎کند. طبیعتا هیچکس نمی‎تواند ادعا کند در تمامی زمینه‎های زندگی، از علم و تجربه کافی برخوردار بوده و نیازی به استفاده از نظرات دیگران ندارد.

            دفترچه راهنمای موفقیت

قرآن همانند یک دفترچه راهنمای کامل موفقیت و سعادت، با شناخت کامل از فطرت انسان و نیازهای آن، به تبیین راهکارهایی پرداخته است که در گذر زمان، نه‌تنها دچار کهنگی نشده است، بلکه توانسته است فطرت پاک آدمی را در این عصر یخبندان عاطفی اقناع نماید.

«إِنَّ هَـذَا الْقُرْآنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ»

«این قرآن، به راهی که استوارترین راه‌هاست، هدایت می‌کند.»

فقط کافی است نگاهی عمیق به قرآن داشته و روش‌های اجرایی آن را از ۱۴ کوکب هدایت و مفسر قرآن دریافت نمایید.

            چشم آقا…

مجموعه کتاب‌های «چشم آقا…»، یک کارگاه عهد عملی با معصومین (ع) است که تلاش می‌کند به بررسی راهکارهای زندگی سعادتمندانه بپردازد. به همین دلیل، این مجموعه می‌تواند به یک قرار معنوی جمعی بین اعضای خانواده، همکاران و یا دوستان و آشنایان تبدیل شود.

این کتاب، سعی نموده است به بررسی راهکارهای ارتباط شایسته با مومنان با یکدیگر، از نگاه ولی نعمت مهربانمان، علی ابن موسی الرضا (ع)، پرداخته و گوشه‌ای از فضایل بی‌کران حضرتش را بیان نماید.

لطفا با مطالعه دقیق و بکار بستن محتوای کتاب و هدیه آن به سایر جویندگان معارف ناب دینی، به روند خوشبختی خود و کسانی که دوستشان دارید کمک کرده و در ترویج سبک زندگی اهل‌بیت (ع) کوشا باشید.

امیدوارم این تلاش کوچک، مورد قبول ساحت مقدس آن حضرت قرار بگیرد.

چشم‌آقا؛ روابطمان را اصلاح می‌کنیم.